XXVIII Võru pärimustantsu festival
8. juuli 2023

MTÜ Võru Folkloorifestivali korraldatav Võru pärimustantsu festival on Eesti kõige pikema ajalooga iga-aastane folkloorifestival, mille toimumist on elus hoidnud vabatahtlike, tantsu südamest armastavate inimeste meeskond. Oma toetuskäe on festivali toimumisele andnud erinevad toetusfondid,  sponsorid, suurim toetaja on Võru linn. Tänu neile on festivalikorraldajad suutnud pidevalt muutuvas kultuuriruumis festivali elus hoida ja edasi arendada.

 Võru pärimustantsu festival võimaldab kodanikualgatuse korras säilitada rahvakultuuri, eeskätt pärimustantsu, -muusikat, käsitööd. Kaasates erinevaid kultuuri- ja haridusasutusi luuakse väljund aasta jooksul kogutu jagamiseks, rikastades kokkutulnuid rahvapärimuslike naudingutega. Antud kultuurisündmus on andnud kohalikele Võru inimestele võimaluse tutvuda teiste rahvakultuuridega, elavdanud piirkonna kultuurielu ning muutnud Võru atraktiivsemaks paigaks, tuues kokku osalejaid üle maailma ja külastajaid üle Eesti.

Võru pärimustantsu festival on UNESCO ametliku partneri CIOFFi (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) tunnustusega festival. Väliskülalised igast ilmakaarest leiavad meid CIOFFI kalendrist.