Tantsurühm Tal-Aviv

Oleme iisraeli tantsurühm “Tal-Aviv “. Ongi Tal-,mitte Tel-Aviv, sellepärast, et tegutseme Tallinnas,Eesti Juudi kogukonna juures. Meie tegevus algas 7 aastat tagasi, grupi koosseisus on arstid, majandusspetsialistid, õpetajad,keskonna insener. Kõik me oleme 40+, hea meelega saame kokku ja tantsime koos juudi lummava ja innustava muusika saatel Meie keerulises maailmas tantsu ja muusika keel kõlab kõvemini, ta ühendab rahvaid ja maid.Kõik inimesed maailmas, eriti naised,tahavad üht ja sama: rahu, õnne oma lastele ja lähedastele, armastust. Sellest jutustavad kõik meie tantsud ,muusika ja laulud.
Enne COVID -19 pandeemiat osalesime iga-aastasel Juudi Kultuuri Festivalil, mis oli loodi Leedus, Lätis ja Eestis elavate Juudi rahvusest inimeste kultuuri toetuseks ja arendamiseks. Kahjuks, see festival enam ei toimu.
2 aastat piiranguid mõjutasid meie kollektiivi: koosseis on oluliselt vähenes, kuid samuti uuendas. Praegu meid on 9 inimest. Uue hingamise andis kollektiivile uus juhendaja, kes alustas meiega möödunud aasta oktoobrist. Tema nimi-Mark Nepomnjasii, professionaalne balletitantsija, kes 20 aastat töötas Tartus “Vanemuine” teatris balleti solistina. Samuti Mark on tunnistatud tantsuõpetaja ja koreograaf. Meie tänased tantsud lavastas Mark Nepomnasii kasutades tantsus “Perenaised “juudi rahva muusikat ja tanstsus “Ja Ribon” Iisraeli helilooja Shmulik Govi muusikat. Koos meiega esinevad täna meie vanad head sõbrannad, meie naabrinaised Riiast, kes on alati meie jaoks eeskujuks ja toetuseks, Läti Iisraeli tantsu ansambel “Eilat “.

Events by this speaker

juuli

09juuli20:3021:30Tänavatantstasuta

X
X