Tantsurühm Eilat

Aastaid tagasi, nimelt aastal 1992, kutsuti kokku laste tantsurühm „Eilat“ .Initsiatiiv tuli lastevanematelt. Grupi loojaks oli Shulamit Leinvand. Sel hetkel ei mõelnud keegi lavaesinemistele, soolokontsertidele, rahvusvahelistel festivalidel osalemisele – kõiki valdas soov olla koos, saada Iisraeliga lähedasemaks, olla seotud Iisraeli muusika- ja tantsumaailmaga.

Alates 1996. aastast on rühma koreograaf ja kunstiline juht Elena Gorelik. Aastate jooksul on “Eilat” kasvanud koos oma tantsijatega. Tasapisi saadi juurde uusi kostüüme, loodi originaaltantse, anti kontserte ja rühmale tekkisid oma fännid.

Tänapäeval on tantsijad vanuses 25–45 aastat. Rühma repertuaar esindab kogu Iisraeli tantsu spektrit – alates meie esivanemate tantsudest Ida-Euroopast (klezmeri muusika) kuni tänapäeva Iisraeli tantsudeni – oriental, Jeemeni, debka, aga ka tantsud teistest riikidest, kus juutidel on oma ajalugu ja kultuurikiht. “Eilat” on nomineeritud mitmel festivalil, sealhulgas ka Moskvas toimunud Iisraeli iseseisvuse 50. aastapäevale pühendatud rahvusvahelisel juudi kunsti festivalil.

Oma eksisteerimisaastate jooksul on “Eilat” kontsertidega reisinud paljudesse riikidesse. Lisaks andis “Eilat” 2006. aasta septembris kaks suurt soolokontserti rahvusvahelise juudi kultuuri ja kunsti festivali raames Suurbritannias Leedsis. 2010. aastal sai Eilat Berliini festivali Golden Hanukkah laureaadiks. Nad osalesid ka Iisraeli suurimal tantsupeol “Karmiel”.

Loomulikult on Eilati tugevaim inspiratsiooniallikas publik, kes on alati helde aplausi ja komplimentidega. “Eilati” peetakse eriliseks originaalsete kostüümide, kõrgetasemelise esituse ja iga etendusega kaasneva väga siiraste emotsioonide tõttu. Mis puutub tantsijatesse, siis ei pea nad “Eilat” lihtsalt hobiks, vaid soojuse ja sõpruse saareks, mida nad hellitavalt kutsuvad “meie teiseks perekonnaks”.

Events by this speaker

juuli

09juuli20:3021:30Tänavatantstasuta

X
X