Eesti rühmad

Tänavusel festivalil osalevad järgmised Eesti rühmad:

Hiired tuules

Hiired tuules on suhteliselt üle keskmise noor naistantsurühmitus. Oma alguseks peavad nad aastat 2010, kui Märt Agu alustas Tallinna Tantsuakadeemias folkaeroobika treeningutega. Aastake aeroobikat vihtunud neiud leidsid, et aeg on küps teha midagi enamat ja hingelisemat. Ja alustatigi regulaarset rühma komplekteerimist ja erinevate tantsude õppimist. 

Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja

Rahvatantsuansambel Soveldaja tuli kokku 1980ndate keskpaiku. Repertuaaris on tantse folkloorist autoritantsudeni.  Kollektiivi nimi Soveldaja on tulnud verbist “soveldama”, mis tähendab loomist, seadmist, kujundamist.

Uppsar 

Uppsar on kaasaegne, energiline ja pilkupüüdev rahvatantsurühm. Asutatud 2010.a. algul Tallinna Tantsuakadeemia juures kantuna soovist muuta, arendada ja täiustada tantsuilma. Koosneb vabakutselistest tantsijatest ning esitleb rahvalikku eesti autoritantsu.

Savijalakesed

Savijalakesed on Tallinna Tehnikakõrgkooli, aga ka mitmete teiste Tallinna kõrgkoolide, ülikoolide noorte aktiivne seltskond, kellele meeldib oma tantsuga paljudele teistele ning iseendile rõõmu valmistada. Tantsuansambli kunstiline juht on Piret Lett ning teda abistavad treeneritena ning tantsuõpetajatena Kaja Naarits, Kristiina Vilipõld ja Mait Pinsel. Tantsijate hulgas on erineva tantsukogemusega inimesi, nii algajaid tudengeid kui ka pika tantsustaažiga vilistlasi. Savijalakesed tantsivad rahvatantse, nii folkloorseid kui ka autoritantse, peamiselt Eesti omi, aga vahelduseks ka teistes stiilides tantse. On tantsitud Eesti külades ja linnades, osaletud festivalidel Võrus, aga ka Türgis, Ameerika Ühendriikides, Makedoonias, Prantsusmaal, Hispaanias jne. Samuti on tantsijad meie kaunist kodumaad tundma õppinud reisides kanuude ja jalgratastega nii Eestimaa jõgedel kui teedel. Savijalakesed hüppavad ja tantsivad kergel kujul, laulavad ja mängivad rõõmsal tujul!

Kirmas

Rahvuskultuuriselts Kirmas hõlmab endast alates aastast 1985 tegutsevat segarahvatantsurühma, naisrühma ning laste folkloorirühma. Tegutsetakse Pärnus, osaletakse kõigil suurematel tantsuüritustel ja igal aastal ka ühel-kahel folkloorifestivalil.

Raabiku

Raabiku on Tallinna kesklinna naisrahvatantsurühm, kes alustas tegevust 1993 a viiepaarilise segarahvatantsurühmana. Hetkel tegutseb Raabiku 14-liikmelise naisrühmana. Rühma nimi “Raabiku” valiti samanimelise eesti rahvatantsu järgi. Meie rühma iseloomustab tantsurõõm ja töötahe ning kui tantsimisest veel väheks jääb, käiakse koos ka erinevatel üritustel. Võru folkloorifestivalil ollakse juba kolmandat korda.

Talutütred

Osa meist on koos tantsinud juba üle 30 aasta, aga „uus ajastu“ praeguse nime all algas 11 aastat tagasi. Miks just „Talutütred“? Sest meie juhendajaks on Tiiu – kes siis ei teaks laulu Tiiu-talutütrekesest! – ja me kõik oleme pärit maalt. Mõni meist on alles väikelaste ema, aga valdavalt oleme juba vanaema-staatuses. Repertuaaris püüame siiski eale mitte lõivu maksta.

Pärilised

Segarahvatantsurühm “Pärilised” tegutsevad Viljandi valla Ramsi Vaba Aja Keskuses. Meie õpetaja on Vaike Rajaste ning klaveril saadab Maire Rahnel. Tantsime koos seitsmendat hooaega, rühma koosseis on viimastel aastatel uuenenud ning sel talvel harjutasime 10 paariga. Oleme käinud ühistel rattamatkadel ja rahvakultuuritähtpäevadel, aga ka mitmetel rahvusvahelistel tantsufestivalidel (Ungaris, Austrias, Tšehhis, Rootsis) ning muidugi tantsime ka alati Viljandi Hansapäevadel ning Viljandimaa tantsupidudel.

Tuhkali

2011.a. oktoobris tulid Kiviõli rahvamajas omaalgatuslikult kokku toredad naised ühise sooviga osaleda 2014.a. üldtantsupeol. Põhiliselt oli tegu line-tantsijatega, kellel oli idee, et Kiviõlis on alati rahvatantsu tehtud, kuidas siis nüüd ühtki rühma pole. Segarühma tarvis mehi võtta polnud, hakkajaid naisi sai aga täpselt rühmajagu. Tänavu tähistame oma 6. sünnipäeva. Oleme koos ära söönud mitu puuda soola ja meist on saanud tore sõpruskond, kes oskab lugu pidada tantsust aga ka ühistest ettevõtmistest.

Liiso

Tallinna Võru Seltsi folklooriansambel “Liiso” on tegutsenud 1996. aastast. Väga tegusa ja areneva ansambli eripära on laulda ainult võrukeelseid laule. Ansamblil on olnud palju huvitavaid esinemisi ja unustamatud kontsertreisid on meid viinud Prantsusmaale, Soome Joensuusse ja Helsingisse, ESTO päevadele Riiga, Kiievi Päevadele Ukrainasse, Ukrainasse, Krimmi Eesti Kultuuripäevadele “150 aastat eestlust Krimmis”. Tallinlastele tutvustame laulude kaudu Võrumaa pärimuskultuuri. Võru Folkloorifestivalist oleme osa võtnud kolmteist korda.

 

Jõgevahe Pere naisrühm

Folklooriselts Jõgevahe Pere loodi 1988. aastal. Käesoleval ajal tegutsevad seltsis kaks naisrahvatantsurühma, neidude ja seenioride tantsurühm ning rahvaliku muusika ansambel Tempora Mores.

Võru rühmad – memmede rahvatantsurühm Karukell, Võru Loovuskooli beebikool, Võru muusikakooli kandleõpilased, naisrühm Viire, naisrühm Tsõõr, naisrühm Kabujalakesed, segarahvatantsurühm Kannel, segarahvatantsurühm Siisik, segarahvatantsurühm Hopser, võimlemisklubi Siritus, tantsutrupp Variatsioonid, kapell Kannel, Võrumaa lõõtspillimängijad, Vastseliina tuuba ansambel, rahvatantsurühm Karukell