Eesti esinejad

Festival läheneb jõudsalt ja on paras aeg tutvust teha meie esinejatega Eesti eri paigust. Vajutage rühma nimega kastile, et näha rühma esinemiste kava.


HALLID SÕNNID 


Hallid sõnnid

Vajuta, et näha esinemiste kava:

  • Hallid sõnnid

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker

Videod varasematest esinemistest. 


Folklooriselts JUHUKSE

Folklooriselts Juhukse alustas tegevust 2007. aasta septembris. Rühma liikmete hulgas on perekondi, kolleege, naabreid ja vanu sõpru; igapäevategevuses on pidevaks saatjaks ka liikmete lapsed või lapselapsed. Seetõttu on Juhuksel väga tugev kogukonnatunne. Ka rahvarõivad on liikmete enda omad ning osaliselt nende poolt käsitsi tehtud. Juhukse esitab tantse, mänge, laule ning muusikapalu, mis olid Eestis populaarsed 19. sajandi teises pooles ning 20. sajandi alguses. Põhirõhk on repertuaaril, mis pärineb Põhja-Eestist, Tallinna lähedastest kihelkondadest, kust kõik liikmed ka pärit on.

Rühma juhendaja oli aastatel 2007-2016 Kristiina Siig, edasi Madli Teller.


Juhukse

Vajuta, et näha esinemiste kava:

  • Juhukse

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker


Folklooriansambel LIISO

Tallinna Võru Seltsi folklooriansambel LIISO loodi 1996. aasta sügisel, sellel aastal saame tähistada LIISO 25. sünnipäeva. LIISO on eriline naislauljate ansambel, sest meie repertuaar on ainult võrukeelne. Repertuaar koosneb Võrumaa rahvalauludest, rahvalikest lauludest ja ka autorite lauludest.
Ansamblil on olnud huvitavaid esinemisi rahvusvahelistel üritustel, kontserdid Eestimaal ja välismaal. Nimetagem Võru Pärimustantsu Festivale, Baltika Folkloorifestivale, Kaika Suveülikoole, Eesti Kultuuriseltside Ühenduse kevadkontserte „Ikka üheskoos” erinevates Eesti linnades, Memme-Taadi Päevadel Rocca-al-Mare Vabaõhumuuseumis, Võrumaal erinevatel külapäevadel, Tallinna üritustel jm. Kontsertreisid on meid viinud 2003.a. Prantsusmaale, Soome Joensuusse, Helsingisse, 2004.a. esinesime ESTO päevadel Riias, 2008.a. kutsuti meid Ukrainasse Kiievi Päevadele, 2011.a. laulsime Krimmi Eesti Kultuuripäevadel „150 aastat eestlust Krimmis”. Meid on kutsutud ka Peteburgi, aga viimane reis viis meid 2019.a. Valgevenemaale Minski Eesti Päevale. Laulude kaudu tutvustame publikule Võrumaa rahvlaule, pärimuskultuuri, võru keelt. LIISO on välja andnud CD plaadi oma lauludega. Võru Festivalist oleme osa võtnud kuusteist korda.


Liiso

Vajuta, et näha esinemiste kava:

  • Liiso (Tallinn)

    Tallinna Võru Seltsi folklooriansambel LIISO loodi 1996. aasta sügisel. LIISO on eriline naislauljate ansambel, sest meie repertuaar on ainult võrukeelne. Repertuaar koosneb Võrumaa rahvalauludest, rahvalikest lauludest ja ka autorite lauludest. Ansamblil on olnud huvitavaid esinemisi rahvusvahelistel üritustel, kontserdid Eestimaal ja välismaal. Nimetagem Võru Pärimustantsu Festivale, Baltika Folkloorifestivale, Kaika Suveülikoole, Eesti Kultuuriseltside Ühenduse kevadkontserte „Ikka üheskoos” erinevates Eesti linnades, Memme-Taadi Päevadel Rocca-al-Mare Vabaõhumuuseumis, Võrumaal erinevatel külapäevadel, Tallinna üritustel jm. Kontsertreisid on meid viinud 2003.a. Prantsusmaale, Soome Joensuusse, Helsingisse, 2004.a. esinesime ESTO päevadel Riias, 2008.a. kutsuti meid Ukrainasse Kiievi Päevadele, 2011.a. laulsime Krimmi Eesti Kultuuripäevadel „150 aastat eestlust Krimmis”. Meid on kutsutud ka Peteburgi, aga viimane reis viis meid 2019.a. Valgevenemaale Minski Eesti Päevale. Laulude kaudu tutvustame publikule Võrumaa rahvalaule, pärimuskultuuri, võru keelt. LIISO on välja andnud CD plaadi oma lauludega. Võru Festivalist oleme osa võtnud seitseteist korda.

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker


Luunja rahvatantsurühma TRAMBALI ja külakapell LUSTRE

Trambali on Luunjas tegutsev kohalik rahvatantsurühm. Meid ühendab tantsurõõm, sõprus ja sportlikud ühised ettevõtmised. Näiteks oleme korraldanud juba 4 aastat Luunja triatloni. Käime koos Eesti rahvatantsu nautimas alates 2012 aastast. Selle aja jooksul oleme tantsinud nii kohalikel tantsu- ja laulupidudel, meeste tantsupeol kui ka vabariiklikul peol, käinud folkloorifestivalidel Ungaris ja Tšehhis. Tantsime Tartu-Maarja kihelkonna riietes nii pärimustantse, omaloomingut kui ka kaasaegseid lavaseadeid. Festivalile tuleme koos Tartumaa kahe valla kapelliga LUSTRE=Luunja+Kastre vald. Külakapell Lustre sündis 2018.aasta veebruaris Luunja valla muusikute algatusena projekti-õppekapellina EV100 sündmuste auks. Kokku sai nii tore seltskond, et käiakse koos siiani. Alates 2019 aastast teeme omavahel koostööd. See on meile kõigile nauditav ja rõõmu valmistav koosloomine. 

Trambali esinemine pärimuskavaga 2020 Elva Elamusfestivalil makimuusika saatel. https://youtu.be/oYXBYSaEJ5E

Külakapell Lustre: https://www.youtube.com/watch?v=0G6a7SkaN-g

Facebooki lehed: https://www.facebook.com/TantsuryhmTrambali, https://www.facebook.com/KylakapellLustre


Trambali-Lustre

Vajuta, et näha esinemiste kava:

  • Rahvatantsurühm TRAMBALI (Luunja)

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker

  • Lustre (Luunja)

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker


Tantsuselts PÄRLIINE

MTÜ Tantsuselts Pärliine loodi 1985.a. septemberis (juriidiliselt 1997.a.) nii Vana-Antsla Kutsekoolis, Vana-Antsla Algkoolis, kui Antsla Linnakultuurimajas tegutsenud tantsuringide baasil, Leili Väisa juhendamisel. Peamiselt tantsisid koolinoored, kuid aastast 2009 osalevad ka täiskasvanud. Algusaastatest kuni 2015 aastani osales seltsi töös iga-aastaselt 60-70 inimest. Kahjuks on nii haridusreformid kui ka koroonakriis viinud osalejate arvu 28 inimeseni, kelledest eelkooliealisi on 12 last. Loodame, et rahvatantsu ja rahvamuusika elujõulisus taastub peagi ka noorte ja täiskasvanute hulgas. Tantsuselts Pärliine on kogu oma tegutsemise ajal osalenud rahvatantsupidudel. Oleme ise oma identiteedi kandjad ja kultuuri hoidjad!


Pärliine

  • Pärliine

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker


Seltsing SAAREMAA Simmanitantsu Klubi 

Soovime aidata kaasa pärimustantsu  ja -muusika  taaselustamisele ja edenemisele Saaremaal, samuti selle kultuurivaldkonna esindamisele üle Eestimaa. Meie eesmärgiks on tõmmata sellele uuesti rohkem tähelepanu, aidata kaasa pärimustantsu uute rühmade tekkele ja seeläbi suurendada pärimustantsu viljelemise jätkusuutlikkust. On ju see tantsuvaldkond saatnud eestimaalasi läbi sajandite jaanituledel, külasimmanitel, pulmades ja muudel rahvalikel kokkusaamistel.  Teeme aktiivset koostööd MTÜ-ga Saaremaa Lõõtsad, kellega on meil toimunud mitmeid ühiseid ülesastumisi erinevatel Saaremaa rahvalikel üritustel, kus lõõtpillimehed mängivad simmanitantsude lugusid ja meie seltinglased esinevad, näitavad rahvale ette simmanitantse nagu näiteks padespaan, reinlender, tuustep, Aleksandra valss, kikkapuu jne. 


Seltsing Saaremaa Simmanitantsu Klubi

  • Saaremaa Simmanitantsu Klubi

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker


Rahvatantsuselts SIKUTAJAD

Valga täiskasvanute segarühm Sikutajad on värske, kõigest ühe hooaja tegutsenud täiskasvanute rühm, mis sai alguse ühe sõpruskonna vajadusest tantsida. Kuna teiste rühmadega liituda ei olnud tol hetkel võimalik, siis tuli ise uus rühm luua. Lisaks täiskasvanutele tegutseb samanimelise rühma juures ka C – rühm ja 7.-9. klassi rühm. Oleme hoolimata piirangute ajast esimese hooaja hästi vastu pidanud ning tantsinud õues nii tuisu kui kuuma päikesega. Naljaga pooleks ütleme, et meie rühm tegeleb lisaks tantsimisele maailma parandamisega – enamus meie tantsijad on õpetajad, noorsootöötajad ja päästjad. 


Sikutajad

  • Sikutajad

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker


Tabasalu: MERIKÜLA MURAKAD ja SÄDE NEIUD

Meriküla Murakad on tänaseks Tabasalu Kooli segarühm, kes on välja kasvanud Muraste Murakatest. On saadud vanemaks ning on tulnud seetõttu kooli vahetus. On vahva, et rahvatantsurühma tuumik on jäänud. Suuremad esinemised ja osalemised on seotud ikka tantsupidude ning välisfestivalidega. Rühm on tantsinud Kalevi staadionil 2017. aastal noorte tantsupeol, aga sõitnud ka bussiga külalisrühmana Läti noorte festivalile Daugavpilsi kui ka lennanud lennukiga välisfestivalile Prahasse. 


Meriküla murakad EV aastapäeva aktusel 17.02.2020


Säde neiud teel esinema Kumna laste jaanitulele 20.06.2021

  • Tabasalu Kooli segraühm Meriküla Murakad ja neiduderühm Säde

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker


TARVASTU Gümnaasiumi noorte segarühm

TARVASTU Gümnaasiumi noorte segarühm on Mulgimaal tegutsev rahvatantsurühm. Alustasime esimeste treeningutega  2018 aasta jaanuaris.  Meie kollektiivis tantsivad 13 – 19 aastased noored. Oleme esindanud Tarvastu Gümnaasiumi ja Viljandi valda mitmetel aktustel kontserditel, laulu- ja tantsupidudel ja  Europeadel Klaipedas 2009, Tartus 2011 ning Frankenbergis 2019. Oleme ka oodatud esinejad nö rahvaüritustel – laadad, jaanipäev, vabaõhuüritused nii koduvallas kui ka kaugemal. Armastame tantsida nii folkloorseid  kui  autorite poolt seatud tantse, enamasti CD muusika saatel.  Rahvariided,  mida uhkusega kanname, on meie oma kodukoha – Tarvastu kihelkonna – pärand. Video esinemisest. 


Tarvastu

  • Tarvastu

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker


Laste viiuliansambel VIIULISED

„Viiulised“ on laste viiuliansambel, kus mängivad Suzuki meetodil õppivad 5 – 14-aastased viiuldajad Kaarli muusikastuudiost ja Tallinna Kanutiaia Huvikoolist. Võru festivaliks liitusid meiega ka mõned Rae Huvialakooli rahvamuusikud ning ansambli „Kapukad ja vetukad“ kandle-ja torupillimängijad. Ansamblite juhendajad on Riina Lõhmus ja Piia Maasikas. „Viiuliste“ nimi ja logo räägivad sellest, et nii nagu tiivulistele on olulised tiivad, on viiulistele tähtsad viiulid. Ansambli repertuaari kuulub lugusid klassikast pärimusmuusikani. Võru festivaliks õppisime Eestimaa eri paikadest pärit rahvalikke lugusid. Kuna kogu kevadtalve päriselt kohtuda ei tohtinud, harjutasime hoolega Zoomi ja Skype´i vahendusel. Seda suurem oli rõõm lõpuks maikuus kokku tulla ja koosmängu harjutada.
Tallinna Kanutiaia Huvikooli ansambli „Kapukad ja vetukad“ repertuaaris on peamiselt rahvalikud lood ja vanad head lastelaulud. Pilli on õpitud napp aasta ja koos esinemise võimalusi polegi veel olnud. Nüüd püüame selle vea parandada! 


Viiulised ning Kapukad ja vetukad

  • Viiulised

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker


ÜRGLEIGARID

Ürgleigarid on Rahvakunstiseltsi Leigarid seeniorrühm, mis loodi Kristjan Toropi poolt Leigarite veteranidest 1993. aastal. Rühm on tegutsenud pidevalt, osalenud 2004, 2009 ja 2014 aasta laulu- ja tantsupidudel. Käinud Baltica üritustel nii Leedus, Lätis kui Eestis. Alates hooajast 2004/2005 tegutseb folkloorirühm Nõmme Kultuurikeskuses, olles paljude pärimusürituste eestvedajaks. Kuni 2019. aastani juhendas rühma Georg Jüriado. Alates hooajast 2019/2020 on meie juhendaja Tiiu Aasa. Videot saab vadata youtube “Leigarid 50…” minutid 48.40 kuni 52.35. 


Ürgleigarid

  • Ürgleigarid (Tallinn)

    Rahvakunstiseltsi Leigarid seeniorrühm Tallinnast, juhendaja Georg Jüriado. Ürgleigaridei ela koopas ega söö toorest liha, nagu nimest võiks arvata. Nad käivad hoopis kaks korda kuus laulu- ja tantsuproovis Kristjan Toropi õpetusi meenutamas. Ürgleigarid esinevad viimasel ajal harva, seda erakordsem on võimalus neid Võru festivalil näha. Sellest võtavad nad kõik, mis võtta annab, st osalevad 5.-8. juulini.

    event speaker

Tagasi nimekirja juurde

event speaker