2016, 7.–10. juuli (XXII)

Festivalil ristuvad erinevate maade pärimused, tekivad uued rütmid ja sammud, nende kohtumiste põhjal hargnevad omakorda uued teed ja tekivad ka uued mustrid. Nii võibki leida teiste rahvaste kunstist sarnaseid jooni ja on võimalik pakkuda omi rütme teiste täienduseks. Seetõttu sai 2016. aasta festival teemaks „Kohtumised ristteel“. Näidati, võrreldi, leiti ühist ja erinevat. Ja pakuti külalistele midagi, mida neil ei ole, aga võiks olla.

Sel aastal sai tants nii festivali kui ka Võru kultuurielus mitmekordse võimenduse. Kas aitas sellele kaasa festivali nimevahetus või saatus, kes teab. Kui harjumuspäraselt toimub igal aastal Võrumaa enda rühmade tantsupidu, siis seekord loodi midagi hoopis erilist – oma tantsurühmadele maakondlikul tantsupeol lisandusid festivali väliskülalised ja tantsurühmad mujalt Eestist. See eriline sündmus oli ÖÖtantsupidu „Kohtumised ristteel“. Külaliste jaoks olid imekspandavad Eesti rühmade ühistantsimise oskus ja tantsuväljal loodud mustrid.

Laadamelu kesklinnas koos tasuta kontsertidega laadalaval olid isutekitajaks, et minna nautima festivali väliskülaliste pikemaid esinemisi Võru Kandles, nautida rahvuslõunat ja kodukohvikute pakutavat, kirikukontserte, tantsutubasid, igaõhtuseid simmaneid ja lõõtsamängimisi Teppo lõõtsatalus.

Esinesid:

Välismaalt: Borg Ried (Austria), Kadikoy HEM (Türgi), Artüsin (Itaalia), Carpona (Slovakkia), Harašuha (Valgevene), Barvinochok (Ukraina), Folk & Rockare (Eesti-Rootsi);

Mujalt Eestist: naisrahvatantsurühm Hiired Tuules, Sinimaniseele, Oru segarühm, Kurtna naisrühm ja segarahvatantsurühm Pangviina, Tallinna Võru Seltsi ansambel Liiso, folkloorirühm Maatasa, Pillipiigad, folgirühm Atina, Ülelahedad, segarahvatantsurühm West, tantsurühm Reilender, Mathilde, Pelgulinna tantsurühmad;

Võrumaalt: segarahvatantsurühm Kannel, segarahvatantsurühm Siisik, kapell Kannel, Võru Loovuskooli beebikool ja mängukool, Võru Muusikakooli ja Võru Loovuskooli väikekandleõpilased, Võru lasteaia Sõleke folkloorirühm, Võru lasteaia Päkapikk folkloorirühm, Kandle rahvatantsurühm Hopser, Kandle võimlemisklubi Sirutus.